Translation:Pistol txt/pl
Specyfikacja techniczna: Pistolet kal. 7.62 mm
POZIOM DOSTĘPU: ŻÓŁTY
Jednostka interwencyjna PHALANX
Dokument techniczny, Kategoria Delta
Sporządzony: 20 Marca 2084
Przez: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich
Przegląd
Atak Obcych przeprowadzony na Bombaj jasno dowiódł niewątpliwej przewagi technologicznej wroga. Niezdolność wojsk Sprzymierzonych do uzyskania wymiernych efektów bojowych podczas próby kontrofensywy ujawniła poważne słabości dotychczas stosowanych środków uzbrojenia i treningu taktycznego. Kompletne wykrwawienie trzech doborowych batalionów pozwoliło jedynie powstrzymać niewielkie siły obcych, praktycznie nie zadając przeciwnikowi poważniejszych strat. Zadaniem nowo tworzonych sił PHALANX będzie zmiana tych statystyk na naszą korzyść; do tego potrzebne będzie wszystko, co dzisiejsza ziemska technologia ma do zaoferowania.
Powołanie do życia programu "Excalibur" miało na celu wyselekcjonowanie najlepszych na Ziemi broni oraz innych środków nowoczesnego pola walki. Podstawowym kryterium wyboru było założenie najwyższej efektywności bojowej podczas starcia z Obcymi.
Na przełomie XX i obecnego wieku rozwój technologii wojskowych w dziedzinie osobistego opancerzenia doprowadził do sytuacji, w której kategoria broni krótkiej znacznie straciła na znaczeniu jako element wyposażenia żołnierzy. Pistolety i rewolwery stanowiły (i do dziś stanowią) podstawowe uzbrojenie policji i służb porządkowych, jednak na polu walki zbyt często okazywały się tragicznie nieskuteczne.
Ten stan rzeczy uległ pewnej zmianie wraz z wynalezieniem kilka lat temu nowego rodzaju prochu, pozwalającego na uzyskiwanie znacznie wyższych prędkości wylotowych pocisków niż dotychczas. Kolejna generacja pistoletów i rewolwerów, wykonana z superwytrzymałych stopów, odpornych na bardzo wysoką energię eksplozji nowego prochu, wkroczyła przebojem na rynek handlu bronią. Wśród wielu nowych modeli, na szczególną uwagę zasługuje rosyjski pistolet Dolvich DV762. Dzięki użyciu sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych i nowych materiałów, prosty w budowie i niezawodny Dolvich doskonale wpisuje się w tradycję solidnych broni pochodzących z tego regionu.
Z pewnością nie jest to broń nadzwyczaj uniwersalna, ale nigdy też taką nie miała być. Wszystko w konstrukcji tego pistoletu zostało podporządkowane osiągnięciu perfekcji w jednym parametrze – zdolności penetracji pocisku z niego wystrzelonego, a to bez wątpienia udało się osiągnąć. DV762 używa zmodyfikowanej amunicji kalibru 7.62 mm, a jego magazynek mieści 12 nabojów. Ogień może być prowadzony w dwu trybach – półautomatycznym i powtarzalnym (jeśli wybrany jest ten ostatni, wystrzeliwane są trzy naboje w serii za jednym pociągnięciem spustu).
Z bardzo wysoką zdolnością penetracji pocisków nieodłącznie związana jest pewna wada, od której DV762 nie jest wolny. Wystrzelona z niego kula, przebijając pancerz, na ogół przebija czysto także tkanki, zatrzymując się dopiero w kolejnej warstwie pancerza lub też przechodząc na wylot. Nie ulega przy tym odkształceniom lub rozpadowi, co znacznie zwiększałoby obrażenia przez nią powodowane. Ze względu jednak na specyficzne realia walki toczonej przez żołnierzy PHALANX zdecydowaliśmy, iż najważniejszą cechą broni krótkiej wybranej do naszego arsenału pozostaje pewność przebicia pancerza wroga.
W specyfikacji wewnętrznej PHALANX opisywany pistolet uzyskał oznaczenie P-12.
Sugerowana Doktryna Postępowania
Pistolet P-12 musi być traktowany jako broń dodatkowa, będąca formą ubezpieczenia na wypadek awarii podstawowej broni żołnierza. W walce na bardzo bliski dystans P-12 może być znacząco skuteczniejszy niż nóż bojowy.
Ze względu na swoją niską wagę i poręczność, opisywany pistolet może być wykorzystywany przez techników, sanitariuszy i inny personel pomocniczy.
Dodatki
P-12 nie jest bronią skuteczną w walce z bojowymi robotami Obcych.